Warning: Undefined array key "postbox" in /data/web/virtuals/214522/virtual/www/domains/podcast42.cz/wp-content/themes/Divi/includes/builder/feature/JQueryBody.php on line 249
Vyberte stránku

Lukáš Jasenský – Žít smysluplný život

autor: Lukáš Jasenský | Kvě 2, 2022

Dlouho, opravdu dlouho jsme váhali co napsat. Jak tohle povídání přiblížit. Uvést.

Nabízela se spousta klišé. Jako „Jak zmáknout K2“, nebo „Muž, který téměř pokořil Makalu“… To přeci zní ne? Za takový titulek by se nemusel stydět ani BLESK.
Jenže….
Je pravda, že Lukáš zvládl to, o čem mnozí sní, když si cestou domů ze zaměstnání čtou cestopisy a říkají si až… Až vydělám dost peněz, až děti vyrostou, až splatím hypotéku, až…
Toto povídání je silné. Je o vizích snech, zkušenostech. O podstatě. O tom, že blahobyt nás šťastnými neučiní. Že když něco chcete, něco tomu musíte obětovat. Třeba veškeré peníze které máte.

Je také o tom, co obnáší příprava do míst, kde je smrt na dosah ruky. O tom, kdy zkušenost pomáhá a kdy jde proti nám.
Jedna z Lukášových odpovědí se mnou silně rezonovala.  To když říkal, že lidský život je strašně krátký na to, strávit i dva roky života tím, co nás nenaplňuje. 

Během našeho povídání jsem si vzpomněl ještě na jiný rozhovor. Rozhovor o tom, jak jsme neuvěřitelně kreativní ve vymýšlení „racionálních“ omluv a zdůvodnění, kterými krmíme tu černou bezednou propast někde v nás…

Zabrousili jsme i k praktickým otázkám co se přípravy a odolnosti týká. Bavili jsme se o plánování, záložních plánech a role improvizace nebo o tom, jak se dělají zásadní rozhodnutí na nihž závisí život.

Afterparty!

Něco navíc pro Vás, kteří nás podporujete 🙂

Jste našimi patrony a nic nevidíte?

Ještě nejste našimi patrony?

K2 je přitažlivá osmitisícovka. Povídat si s horolezcem o téhle hoře je fakt lákavé. Ani nám to nedalo, a na expedici jsme se zeptali. My se ptali, Lukáš povídal a povídal…o tom, co se na horách může stát, o tom kde máme své hranice, a došlo i na příběhy u kterých vám do smíchu není. Afterparty jak víno.

Poslechněte si sami:

Pište nám na e-mail studio@podcast42.cz své náměty, nápady, postřehy nebo připomínky.
Líbí se vám náš podkást? Přinesl vám něco nového? Zajímavého? Podpořte nás!

Děkujeme
P&D