Warning: Undefined array key "postbox" in /data/web/virtuals/214522/virtual/www/domains/podcast42.cz/wp-content/themes/Divi/includes/builder/feature/JQueryBody.php on line 249
Vyberte stránku

Jak si vybrat strom na celý život

autor: Vojta Ptáček | Čvn 13, 2022

Je to vcelku snadné. Zajdete za pomologem. Kdo to je, a co všechno dělá, hned zkraje prozradil náš host, Vojta Ptáček. A pak přišly na řadu jablka, hrušky, švestky a další jedlé plody zahrady a sadu, ono to totiž má hodně co dělat s potravinovou soběstačností. Umět si vypěstovat jídlo, je dovednost k nezaplacení.

Řehtáč soudkový, Čistecké lahůdkové, Matčino, Krátkostopka královská nebo Jadernička moravská – to je několik z mnoha původních starých odrůd, o kterých jsme taky mluvili. A nejen o nich. Také o tom, na co jsou které odrůdy vhodné, jak je skladovat, kde se dají úspěšně pěstovat, a jak to mají s odolností. Ono totiž není jablko jako jablko.

Vybrat si strom na celý život, to je jak s láskou. Uděláte chybu, a můžete hnedle začít znovu. Naštěstí nám Vojta poradil, čeho si všímat, a na co se nezapomenout podívat. 
Víte co je kovidový strom? Tak schválně 🙂

Pište nám na e-mail studio@podcast42.cz své náměty, nápady, postřehy nebo připomínky.
Líbí se vám náš podkást? Přinesl vám něco nového? Zajímavého? Podpořte nás!

Děkujeme
P&D